שאלות ותשובות

מהו מילוי 60%/70%/80%
מושג זה נשמר מהעבר כאשר נגר היה מרכיב דלת הוא היה שם סרגלי עץ (קרשים) וממלא את הדלתות בהתאם לאחוז. כיום כל דלת (למעט דלתות המיוצרות בסין) מלאות ב 100 אחוז, ההבדל היחיד הוא בסוג המילוי.
מה השוני בין סוגי המילוי הקיימים כיום לדלתות?

כיום קיימים מספר סוגי מילוי לדלתות, אנו נפרט על 2 עיקריים מביניהם. מילוי כוורת – מילוי זה הינו הנפוץ ביותר בדלתות הפנים כיום בארץ. זהו מילוי פשוט וקל אשר אוטם טרמית ואקוסטית במידה ולא מכביד יתר על המידה על הצירים של הדלת.

מילוי פלקס בורד – מילוי של סיבית דחוסה (לא עץ מלא במידה וחשבתם כך), מילוי זה מקנה לדלת אטימות גבוהה יותר גם מבחינה טרמית וגם אקוסטית, אך עם זאת, הדלת הופכת להיות כבדה יותר ומפעילה יותר לחץ על הצירים.

אנשים נוטים לחשוב שדלת בעלת מילוי כוורת מתנפחת עקב נזקי מים,

ובכן, מניסיוננו בתחום זה, בכ95% מהפעמים, הסיבה העיקרית לבעיות הנגרמות ממים היא לוחות הMDF אותם מניחים משני צידי הדלת ולא המילוי עצמו.

דווקא דלתות עם מילוי של פלקס בורד רגישות הרבה יותר למים מאשר מילוי כוורת וזאת כיוון שהמילוי מורכב מסיבית דחוסה אשר ידועה ברגישותה למים.

מדוע כדאי להשתמש בדלתות עמידות במים?

יכולת העמידות כנגד מים יכולה לעשות את כל ההבדל בין דלתות אשר מאריכות ימים לבין דלתות אשר מתבלות בצורה מהירה יחסית. דלתות העמידות למים יוצרו במיוחד עבור חדרים רטובים ולחים (חדרי אמבטיה, שירותים וחדרי שירות) כך שמגע ישיר של מים ולחות אינו מסוגל לפגוע בהן.

במידה ומחליטים להשתמש בדלתות אלו גם בשאר החדרים, הרי שכבר אין צורך לחשוש ממגע של מים בהן בזמן שטיפת הרצפה. חשוב מאוד לציין כי מבחינה גיאוגרפית, אזורים רבים במדינתו מאופיינים בלחות גבוהה בימות הקיץ. דלתות עמידות במים מתאימות במיוחד לאזורים אלה שכן הן שומרות על מראה חדש לאורך זמן, לעומת הדלתות האחרות אשר יכולות לגלות סימני שחיקה באזורים לחים זמן לא רב מרגע התקנתן.

Call Now Button